O NAS

201 respect to marka odzieżowa powstała w 2018 roku.

Inspiracją dla nas jest ulica i aktualne tendencje pojawiające się na świecie. Specyficzna stylistyka 201 RESPECT wynika ze zderzenia dwóch różnych wizji tego, czym jest streetwear. Nasza marka jest efektem międzypokoleniowej komunikacji prowadzonej pomiędzy jej twórcami. Ubrania produkowane są w Polsce. Skąd nazwa brandu? W chwili powstania marki na świecie było 201 państw.

ZMIENIAMY SIĘ.

Próbując nadążyć za zmieniającym się światem, rynkiem modowym i naszym coraz bardziej artystycznym stylem pracy, postanowiliśmy rozszerzyć zakres działań marki. Tak jak do tej pory znajdziesz u nas polski streetwear produkowany w szwalniach i w naszej pracowni, ale też całkiem nową i świeżą propozycję. Od teraz marka działa dwutorowo. W nowym dropie znalazły się krótkie, limitowane serie produktów oraz pojedyncze, artystyczne projekty, które stworzyliśmy w naszym studio, z różnych materiałów i wieloma technikami.

Pierwszą próbę sprzedaży takich produktów podjęliśmy na Open’er Festival 2023. W naszym showroomie oprócz rzeczy ze stałej kolekcji znalazły się też niepowtarzalne, pojedyncze sztuki. Projekty zostały tak dobrze przyjęte, że postanowiliśmy na stałe wprowadzić ten sposób tworzenia do naszego brandu. Chcemy nadążyć za współczesnym klientem, który zdecydowanie więcej wymaga od niszowych, polskich marek, niż od sieciówek. Tym krokiem idziemy też sami sobie na rękę, ponieważ jako projektanci i twórcy 201 respect zyskujemy przestrzeń do zrealizowania swoich bardziej niekonwencjonalnych wizji, nie do końca możliwych do wykonania przez szwalnię, czy przy użyciu innych technik przemysłowych.